Dodijeljene nagrade najboljim šibenskim sportašima i sportašicama u 2019. godini

30.01.2020

Dodijeljene nagrade najboljim šibenskim sportašima i sportašicama u 2019. godini

U četvrtak , 30. siječnja 2020. godine, u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku održana je svečanost proglašenja najuspješnijih sportaša i sportašica za rezultate ostvarene u 2019. godini.

 

Na manifestaciji proglašenja najboljih sportaša u organizaciji Zajednice sportova Grada Šibenika uvodno su se obratili predsjednik Zajednice sportova Grada Šibenika Joško Jurić, gradonačelnik Željko Burić, župan Goran Pauk, pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač te uputili čestitke nagrađenima.


 „Vaš uspjeh rezultat je velikog truda i odricanja i danas zaista možete biti ponosni na svoja ostvarenja. Grad Šibenik kontinuirano nastoji osigurati dodatna sredstva za funkcioniranje sporta i poboljšanje sportske infrastrukture. U posljednjih pet godina izdvajanja za djelovanje sportskih udruga i klubova povećali smo za 1,6 milijuna kuna“, rekao je gradonačelnik Željko Burić.


Nakon prigodnih obraćanja uslijedila je dodjela nagrada.


U kategoriji najbolje muške ekipe prvo mjesto osvojio je Hrvatski nogometni klub „Šibenik“ , dok je u kategoriji najboljeg ženskog sastava prvu nagradu odnio Ženski košarkaški klub Šibenik.


Najboljim trenerom u 2019. godini proglašen je Damir Lambaša iz Kickboxing kluba Dalmatino.

Nagrada najbolji sportaš u prošloj godini dodijeljena je Robertu Vukičeviću iz Plivačkog kluba Šibenik,  dok je najboljom sportašicom i ove godine proglašena Nives Radić iz Kickboxing kluba „Dalmatino“.


Posthumna nagrada za rad u sportu pripala je Milivoju Boraniću te Nevenu Guberini.


Nagrada dugogodišnjem zaslužnom sportskom djelatniku dodijeljena je nogometašu, treneru i sportskom djelatniku Nikici Cukrovu.  

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2019. godini dodijeljena je Goranu Šimiću. Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2019. godini dodijeljena je Zvonku Eraku.

 

Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom dodijeljena je Milanu Maretiću, Mateu Dencu te Niki Rajić iz udruge „Aurora“.

Priznanje za dugogodišnje sportsko djelovanje uručeno je Biciklističkom klubu „Fortica“ te Kickboxing klubu „Dalmatino“, dok je priznanje za dugogodišnji rad u sportu i promociju šibenskog sporta dodijeljenu Ivi Mikuličinu.

 
Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2019. godini dodijeljeno je Hrvatskom olimpijskom odboru, a zahvalnica za podršku u djelovanju Zajednice sportova grada Šibenika uručena je Siniši Krajaču iz HOO-a.

Zbog značajnih uspjeha u 2019. godini dodijeljene su i nagrade sljedećim perspektivnim sportašima: Tin Jurić iz OKK Dražen Petrović, Mare Mileta iz Karate kluba Šibenik i Luka Popović iz Plivačkog kluba Šibenik.

 

 

Popis svih nagrađenih :

 

Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2019. godini

1.       mjesto :  Hrvatski nogometni klub „Šibenik“

2.       mjesto :  Malonogometni klub „Crnica“

3.       mjesto :  Vaterpolski klub „Solaris“

 

Nagrada za najbolji ženski sastav u 2019. godini

1.       mjesto:  Ženski košarkaški klub „Šibenik“

2.       mjesto:  Veslački klub „Krka“

3.       mjesto:  Plivački klub „Šibenik“

 

Nagrada za najbolje trenere u 2019. godini

1.       mjesto :  Damir Lambaša, Kickboxing klub „Dalmatino“

2.       mjesto:  Stipe Bralić, Ženski košarkaški klub „Šibenik“

3.       mjesto:  Teo Piasevoli, Jedriličarski klub „Val“

 

Nagrada za najboljeg sportaša u 2019. godini

1.       mjesto:  Robert Vukičević, Plivački klub „Šibenik“

2.       mjesto:  Marko Smolić, Jedriličarski klub „Val“

3.       mjesto:  Filip Radaj, Malonogometni klub „Crnica“

 

Nagrada za najbolju sportašicu u 2019. godini

1.       mjesto:  Nives Radić, Kickboxing klub „Dalmatino“

2.       mjesto:  Karmela Makelja i Snježana Prgomet, Kickboxing klub „Dalmatino“

3.       mjesto:  Marija Kardum , Plivački klub „Šibenik“

 

Posthumna nagrada za rad u sportu

Milivoj Boranić

Neven Guberina, Veslački klub „Krka“  

 

Nagrada za dugogodišnjeg zaslužnog sportskog djelatnika

Nikica Cukrov, nogometaš, trener i sportski djelatnik

 

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2019. godini

Goran Šimić

 

Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2019. godini

Zvonko Erak

 

Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom:

Milan Maretić, Savez osoba s invaliditetom Šibensko-kninske županije

Mateo Denac, Plivački klub „Šibenik“

Nika Rajić, Udruga „Aurora Šibenik“  

 

 Priznanje za dugogodišnje djelovanje:

Biciklistički klub „Fortica“

Kickboxing klub „Dalmatino“

 

Priznanje za promociju šibenskog sporta

Ivo Mikuličin

 

Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2019. godini

Hrvatski olimpijski odbor

 

Zahvalnica za podršku u djelovanju Zajednice sportova grada Šibenika:

Siniša Krajač, HOO

 

Perspektivni sportaši sa značajnim uspjesima u 2019. godini:

 

Tin Jurić, OKK Dražen Petrović

Mare Mileta, Karate klub Šibenik

Luka Popović, Plivački klub Šibenik

 

 

Perspektivni sportaši:

 

OKK DRAŽEN PETROVIĆ

VITO SUTLOVIĆ

VITO GRGURIN

JAKOV RAMADŽA

 

ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK

TONINA ILIĆ

JOSIPA MILKOVIĆ

PETRA DRAGOVIĆ

 

KK AKADEMIJA ANĐA JELAVIĆ

LUIĐA PRAŽEN

GABRIJELA MAMUŽIČ

ANA-MARIJA SAMOHOD

 

RUKOMETNI KLUB ADRIATIC

VICE ŠUPE

ROKO KLISOVIĆ

ŠIMUN CUKROV

 

RUKOMETNI KLUB ŠIBENIK 2015

LOVRE VUKELJA

MARIN BARANOVIĆ

KARLO NIKOLIĆ-KOVAČIĆ

 

 

MALONOGOMETNI KLUB CRNICA

ŠIMUN BAŠELOVIĆ

DUJE BRAICA

PETAR VARNICA

 

HNK ŠIBENIK s.d.d.

KRISTIJAN ILIĆ

BRUNO PAJIĆ

IVANO MATAS

 

NK ŠKOLA NOGOMETA JOSO BEGO

ROKO DŽEPINA

ANTON SLAVICA

BEPO BARBAČA

 

NOGOMETNI KLUB MIHOVIL

PETAR GOVIĆ

TONI GERBEC

NINO MRDEŽA

 

VATERPOLSKI KLUB SOLARIS

IVANO BELAMARIĆ

TONI MARINČIĆ

DUNKO BRANISAVLJEVIĆ

 

 

ŽVK VIKTORIA

HANA MIJAT

MARCELA LOVRIĆ-CAPARIN

TONINA VLAHOV

 

ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK

LUCIJA MILETA

BARBARA FLOIGL

LARA ERCEG

 

STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK

FRANKA MIŠKIĆ

VITO ŽMARA

LORETA MANDIĆ

 

STOLNOSTENISKI KLUB ZATON

ANĐELA ŽIVKOVIĆ

 

GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA

ANDREA MAČUHAT

MIHAELA GLASNOVIĆ

MARIJA GLASNOVIĆ

 

GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET

FRANE AUŽINA

ŠIME JADREŠKO

LUCIJA SUNARA

 

TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC

AUGUST LAMBAŠA

LAURA LOKAS

TONKA DESANIĆ

 

KARATE KLUB ŠIBENIK

DALILA MEHULIĆ

JURAJ ŠKENBER

 

KARATE KLUB ŠIBENIK 1066

ROKO ŽUPANOVIĆ

LANA ŠUŠA

GABRIJELA BURIĆ

 

HRVAČKI KLUB ŠIBENIK

NIKO ŽIVKOVIĆ

TONI MIJIĆ

IVANO ILIĆ

 

JUDO KLUB ŠIBENIK

MARKO GULIN

LUCA LOKAS

DINO ARAMBAŠIĆ

 

ATLETSKI KLUB ŠIBENIK

EMIL JONES

IVE CUKROV

ELENA ILEKOVIĆ

 

KARTING KLUB CINA RACING KART

NINO ŠKUGOR

 

PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK

MATEJ VUKIČEVIĆ

MAURO GALIĆ

JAKOV MIKULANDRA

 

PLIVAČKI KLUB MORE

IVA HALUŽAN

NIKO ŽURIĆ

NOA ŽUPANAC

 

VESLAČKI KLUB KRKA

FRANKA ZORČIĆ

FRANKO DOBRA

ŠIME SLAVICA

 

JEDRILIČARSKI KLUB VAL

KIARA RADNIĆ

MARIJA KOVAČ

MARUL VLAHOV