Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportašicama Grada Šibenika u 2018. godini

31.01.2019

Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportašicama  Grada Šibenika u 2018. godini

U četvrtak , 31. siječnja 2019. godine, u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku održana je svečanost proglašenja najuspješnijih sportaša za rezultate ostvarene u 2018. godini.


Na manifestaciji proglašenja najboljih sportaša u organizaciji Zajednice sportova Grada Šibenika uvodno su se obratili predsjednik Zajednice sportova Grada Šibenika Joško Jurić, gradonačelnik Željko Burić, župan Goran Pauk, pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač te uputili čestitke nagrađenima.

 

„Vaš uspjeh rezultat je velikog truda i odricanja i danas zaista možete biti ponosni na svoja ostvarenja. “, rekao je gradonačelnik Željko Burić te dodao da Grad kontinuirano nastoji iznalaziti dodatna sredstva za funkcioniranje sporta i obnavljanje sportske infrastrukture koja je bitna motivacija mladim ljudima.

 

U kategoriji najbolje muške ekipe prvo mjesto osvojio je Malonogometni klub „Crnica“, dok je u kategoriji najboljeg ženskog sastava prvu nagradu odnio Plivački klub „Šibenik“.

Najboljim trenerom u 2018. godini proglašen je Mladen Perica, trener malonogometnog kluba „Crnica“.

 

Nagrada najbolji sportaš u prošloj godini dodijeljena je Toniju Nakiću iz Građanskog košarkaškog kluba „Šibenik“, dok je najboljom sportašicom proglašena Nives Radić iz Kickboxing kluba „Dalmatino“.

 

Posthumna nagrada za rad u sportu dodijeljena je Renatu Vrbičiću, Grgi Renji, Gordanu Baraki i Nikoli Čupinu.

Nagrada dugogodišnjim zaslužnim sportskim djelatnicima dodijeljena je saveznom nogometnom sucu i kontroloru Ivanu Branku Peraku,  treneru ženskog odbojkaškog kluba „Šibenik“ Stevi Brankoviću  te tajniku auto kluba „Mihovil“ Vlatku Mikulandri.

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2018. godini dodijeljena je Goranu Perici.

Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2018. godini dodijeljena je Zvonku Eraku.

Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom dodijeljena je Tinu Sladoljevu Tumporu iz Hrvačkog kluba „Šibenik“ i Josipu Kusturi iz Kluba sjedeće odbojke „Šibenik“.

Nagrada za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša u 2018. godini dodijeljena je izborniku vaterpolske reprezentacije Ivici Tucku, hrvatskom nogometnom reprezentativcu Duji Ćaleti – Caru i tenisaču Franku Škugoru. Priznanje za dugogodišnje djelovanje dodijeljeno je Jedriličarskom klubu „Val“ i Kuglačkom klubu „Šubićevac“.

 

Priznanje za promociju šibenskog sporta dodijeljeno je profesoru Zlatku Juriću Priznanje za pomoć pri promociji šibenskog sporta dodijeljeno je Muzeju Grada Šibenika i Narodnom sveučilištu Dubrava – Zagreb.  

 

Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2018. godini dodijeljeno je Hrvatskom olimpijskom odboru.

 

Popis svih nagrađenih :

 

Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2018. godini

1.       mjesto :  Malonogometni klub „Crnica“

2.       mjesto :  GKK „Šibenik“ juniori

3.       mjesto :  Veslački klub „Krka“

 

Nagrada za najbolji ženski sastav u 2018. godini

1.       mjesto:  Plivački klub „Šibenik“

2.       mjesto:  Ženski košarkaški klub „Šibenik“ juniorke

3.       mjesto:  Ženski vaterpolski klub „Viktoria“

 

Nagrada za najbolje trenere u 2018. godini

1.       mjesto :  Mladen Perica, Nogometni klub „Crnica“

2.       mjesto:  Petar Maleš, GKK „Šibenik“ juniori

3.       mjesto:  Damir Lambaša, Kickboxing klub „Dalmatino“

 

Nagrada za najboljeg sportaša u 2018. godini

1.       mjesto:  Toni Nakić, GKK „Šibenik“

2.       mjesto:  Tomislav Ivišić, OKK „Draržen Petrović“

3.       mjesto:  Roko Copić, Jedriličarski klub „Val“

 

Nagrada za najbolju sportašicu u 2018. godini

1.       mjesto:  Nives Radić, Kickboxing klub „Dalmatino“

2.       mjesto:  Karmela Makelja, Kickboxing klub „Dalmatino“

3.       mjesto:  Ana Burazer, Plivački klub „Šibenik“

 

Posthumna nagrada za rad u sportu

Renato Vrbičić, Vaterpolski klub „Solaris“

Grgo Renje, Vaterpolski klub „Solaris“

Gordan Baraka, OKK „Dražen Petrović“

Prof. dr. sc. Nikola Čupin, Veslački klub „Krka“

 

Nagrada za dugogodišnjeg zaslužnog sportskog djelatnika

Ivan Branko Peran, Savezni nogometni sudac i kontrolor

Stevo Branković, Ženski odbojkaški klub „Šibenik“

Vlatko Mikulandra, Auto klub „Mihovil“

 

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2018. godini

Goran Perica

 

Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2018. godini

Zvonko Erak

 

Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom:

Tino Sladoljev Tumpor, Hrvački klub „Šibenik“

Josip Kustura , Klub sjedeće odbojke „Šibenik“

 

Nagrada za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša u 2018. godini

Ivica Tucak

Duje Ćaleta – Car

Franko Škugor

 

Priznanje za dugogodišnje djelovanje:

Jedriličarski klub „Val“

Kuglački klub „Šubićevac“

 

Priznanje za promociju šibenskog sporta

Prof. Zlatko Jurić

 

Priznanje za pomoć pri promociji šibenskog sporta :

Muzej Grada Šibenika

Narodno sveučilište Dubrava – Zagreb

 

Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2018. godini

Hrvatski olimpijski odbor

 

Priznanja perspektivnim mladim sportašima:

 

HNK ŠIBENIK

DIEGO SEKULIĆ

KRISTIJAN ILIĆ

BRUNO PAIĆ

 

NOGOMETNI KLUB MIHOVIL

DUJE BALJKAS

ANTE VUKIČEVIĆ

MAURO ERCEGOVIĆ GRACIN

 

MALONOGOMETNI KLUB  CRNICA

NIKO MATIĆ

FILIP VUKŠIĆ

MARIN MUSELINOVIĆ

 

ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK

LUCIJA MILKOVIĆ

FRANKA ČUKLIN

EMA BRANISAVLJEVIĆ

 

OKK DRAŽEN PETROVIĆ

MARTIN KLARIN

ŠIMUN DRAGUTIN

FILIP BEGIĆ

 

ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK

EMA ERCEG

NIKA DRMAĆ

CVITA BUJAS

 

RUKOMETNI KLUB ADRIATIC

FRANE SLADIĆ

IVANO SKELIN

MATE LUGOVIĆ

 

RUKOMETNI KLUB ŠIBENIK 2015

GRGUR ZLATOPER

ANTE POPARIĆ GRGAS

ROKO PETROVIĆ

 

VATERPOLSKI KLUB SOLARIS

ROKO BABARA

NIKO RADOVČIĆ  

IVANO PEŠIĆ                      

 

ŽENSKI VATERPOLSKI KLUB VIKTORIA

MARCELA LOVRIĆ-CAPARIN

NORA PRELEVIĆ

IVA PLENČA

 

PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK

LANA DUBRAVICA

ANDRIJA TRUTIN

LUKA POPOVIĆ

 

PLIVAČKI KLUB MORE

NOA VLAHOV

NOA ŽUPARAC

 

VESLAČKI KLUB KRKA

MATEJ KRNIĆ

SARA SLUGAN

MARTA BUDIMIR

 

GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA

SARA GOJČETA MIŠKIĆ

EVA MARIA KALPIĆ

SARA ROŠIĆ

 

GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET

KATJA PAVASOVIĆ

ROKO ZORIĆ

JOSIPA ZORIĆ

 

KARATE KLUB ŠIBENIK

LUCA ANTUNAC

ZARA PERIŠA

JURAJ ŠKENBER

 

KARATE KLUB ŠIBENIK 1066

LUKA DURBIĆ

ANTEA MILETA

KLARA LAKOŠ

 

HRVAČKI KLUB ŠIBENIK

TENA PETR

MARKO KLARIĆ

MATE VUDRAG

 

TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC

AUGUST LAMBAŠA

KARLA DRAŠKOVIĆ

XING YU CHEN (ŠIN HU ČEN)

 

STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK

VITO ŽMARA

RINA BARIŠIĆ

ŠIME KLARIĆ

 

STOLNOTENISKI KLUB ZATON

LORA ANTIĆ

KARMEN GAMBIROŽA

 

JUDO KLUB ŠIBENIK

FILIP KNEZ

ANDRIJA VLAHOV

MATEJ ILJADICA

 

BICIKLISTIČKI KLUB FORTICA

DANIEL BUDIMIR

AKADEMIJA ANĐA JELAVIĆ

LEONA DOBRA

EVA KUVAČ

ELLA LEPEJ