Proglašeni najuspješniji sportaši i sportašice grada Šibenika u 2016. godini

24.02.2017

Proglašeni najuspješniji sportaši i sportašice grada Šibenika u 2016. godini

U  Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku danas je održana svečanost proglašenja najuspješnijih sportaša za rezultate ostvarene u 2016.-oj godini.  Na  manifestaciji proglašenja najboljih sportaša u organizaciji Zajednice sportova Grada Šibenika, uvodno su se obratili predsjednik zajednice sportova Joško Jurić, Siniša Krajač, pomoćnik glavnog tajnika HOO,  gradonačelnik Željko Burić i šibenski biskup u miru msgr. Ante Ivas.

 

Titulu najboljeg  sportaša osvojio je Roko Badžim, GKK Šibenik, dok je najbolja sportašica treću godinu za redom Lucija Jurković Periša, Plivački klub Šibenik.

U kategoriji najbolje muške momčadi prvo mjesto osvojio je Veslački klub Krka, dok je Plivački klub Šibenik odnio  1.mjesto u kategoriji najboljeg ženskog sastava.

 

Milan Radečić, trener veslačkog kluba Krka  proglašen je najboljim trenerom u 2016.oj godini.

 

Nagrada za iznimna sportska dostignuća u veteranskom sportu dodijeljena je  profesoru  Zvonku Eraku; Josipu Hrgu, KSO Šibenik, za iznimna dostignuća u kategoriji osoba s invaliditetom.

 

U kategoriji zaslužnih sportskih djelatnika nagrađenu su: Ivo Despot i Jerko Vudrag, dok je nagrada za najboljeg sportskog novinara po izboru klubova dodijeljena Krešimiru Gulinu. Nagrada za dugogodišnju suradnju i pokroviteljstvo dodijeljena je Hrvatskom olimpijskom odboru.

 

Posthumna nagrada za rad u sportu dodijeljena je Damiru Ćapinu, HNK Šibenik te Branku Iljadici Rapi, JK Val.

 

Nagrade za međunarodno dostignuće šibenskih sportaša dodijeljene su Ivici Tucku, Antoniu Petkoviću, Dariju Šariću, Miru Bilanu i Franku Škugoru.

 

Gradonačelnik Željko Burić, zajedno s ostalim današnjim govornicima čestitao je nagrađenim sportašima na postignutom uspjehu.

 

'Svojim trudom i upornošću ostvarili ste uspjeh, a naš je zadatak pomoći vam u realizaciji uvjeta za treniranje i postizanje rezultata. Grad Šibenik je proteklih nekoliko godina uložio preko 15 mil. kn u sanaciju sportskih objekata i  danas se možemo pohvaliti pristojnim uvjetima za rad  naših klubova. Također, posebno nas veseli činjenica da su naši sportaši ostvarili i uspjehe na međunarodnoj razini.',rekao je gradonačelnik Željko Burić,  dodajući da je ulaganje u mlade ljude i njihovo zadržavanje u rodnom gradu  prioritet Grada Šibenika.

 

Nagrade zaslužnim sportašima   dodijeli su i predsjednik Gradskog vijeća Grada Šibenika Ante Rakić,  zamjenici gradonačelnika Danijel Mileta i Nikica Penđer, pročelnica za društvene djelatnosti  Grada Šibenika Mirjana Žurić te Novica Ljubičić i Dražen Crnogaća iz  Zajednice sportova Grada Šibenika.

Perspektivni sportaši za 2016.godinu:

 

HNK ŠIBENIK s.d.d.

JURE PEŠIĆ

LEON JURIĆ

ANTE JELIĆ

 

NOGOMETNI KLUB MIHOVIL

LUKA ZMIJANOVIĆ

LUKA KARAĐOLE

MAURO GRACIN-ERCEGOVIĆ

 

MALONOGOMETNI KLUB  CRNICA

ROKO BUDIMIR

JURE BAČIĆ

 

ŠKOLA NOGOMETA JOSO BEGO

VIKTOR DAMJANIĆ

DIEGO SEKULIĆ

MARKO ŠALIĆ

 

KOŠARKAŠKI KLUB JOLLY JBS

JAKOV BRAJKOVIĆ

DOMINIK GAĆINA

LOVRE VIDAČAK

 

ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK

FRANKA ČUKLIN

ANA GRGURIČIN

NINA ČULINA

 

OMLADINSKI KOŠARKAŠKI KLUB DRAŽEN PETROVIĆ

ANTE BRAJKOVIĆ

GABRIEL PANCIROV

IVAN KRESIĆ

 

ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK 91

JAKOV MILOVAC

NIKOLA HRG

ANTUN SILOV

 

ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK

BRUNA KLISOVIĆ

MAŠA KLISOVIĆ

PETRA ŠTRKALJ

 

RUKOMETNI KLUB ADRIATIC

Marko Ćaleta

Leonardo Ivešić

Mihael Pietri

 

VATERPOLSKI KLUB SOLARIS

ŠIMUN BRAJKOVIĆ

MATEJ VRCIĆ

ANDREJ SLAVICA

 

ŽENSKI VATERPOLSKI KLUB VIKTORIA

MATIJA BUMBAK

HANA MIJAT

LEONA KARAČIĆ

 

 

PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK

VICE PERICA

FILIP GLIGIĆ

ANAMARIJA VUKIČEVIĆ

MINEA TATAR

 

PLIVAČKI KLUB MORE

DOMAGOJ RAČUNICA

TEA JUKIĆ

FRANKO ČVRLJAK

FILIP ŽIVKOVIĆ

 

VESLAČKI KLUB KRKA

STIPE MANDUŠIĆ

LOVRE KLARIN

JERKO RADOVČIĆ

 

JEDRILIČARSKI KLUB VAL

NOA PETKOVIĆ

MATE ĐAKOVIĆ

JAKOV BUJAS

 

GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA

MIA NAKIĆ

GABRIELA PERKOVIĆ

MIA DŽAPO

 

GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET

ROKO ZORIĆ

LUCIJA GRADIŠKA

LUCA MIKULANDRA

 

KARATE KLUB ŠIBENIK

LUCIJA ZEKANOVIĆ

BRUNO ČOVIĆ

 

HRVAČKI KLUB ŠIBENIK

ANTE VUKOVIĆ

KARLO PROTEGA

MARIO HALUŽAN

 

TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC

TEREZA BERAČ

LUCIJA DESANIĆ

SARA RAK

 

TAEKWONDO KLUB SOLARIS

MATEO KARADAKIĆ

FILIP ŠUMERA

MARIN LUCIĆ

 

TENISKI KLUB ŠUBIĆEVAC

NIKA BUMBAK

MARTA DOBRIĆ

VITO NAKIĆ

 

STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK

GABRIJEL KATIĆ

VITO HELEZ

FRANKA MIŠKIĆ

 

 

STOLNO TENISKI KLUB ZATON

IVAN BILUŠIĆ

 

KARTING  KLUB  DUBRAVA

FRANKO ŠKUGOR

 

CINA RACING KART

ADRIJANA BOROCKI

KORINA BOROCKI

 

Nagrada za iznimna sportska dostignuća u veteranskom sportu:

 

ZVONKO ERAK

 

Nagrada za izniman doprinos u razvoju sporta za sportaše s invaliditetom:

 

JOSIP HRG


Nagrade dugogodišnjim zaslužnim sportskim djelatnicima:

 

IVO DESPOT

JERKO VUDRAG

 

Nagrada za dugogodišnju suradnju i pokroviteljstvo:

 

HRVATSKI OLIMPIJSKI ODBOR

 

Nagrada za najboljeg sportskog novinara po izboru klubova:

 

KREŠIMIR GULIN

 

Posthumna nagrada za rad u sportu:

 

DAMIR ĆAPIN

BRANKO ILJADICA RAPO


Nagrade za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša:

 

DARIJO ŠARIĆ

MIRO BILAN

FRANKO ŠKUGOR

ANTONIO PETKOVIĆ

IVICA TUCAK

 

Nagrada za najbolji ženski sastav u 2016. godini:

 

1. mjesto - Plivački klub Šibenik

2. mjesto - Gimnastički klub Dišpet

3. mjesto – Ženski vaterpolski klub Viktorija

 

Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2016. godini:

 

1. mjesto – Veslački klub Krka

2. mjesto - Odbojkaški klub Šibenik '91

3. mjesto -Građanski košarkaški klub Šibenik


Nagrada za najbolje trenere:

1.     mjesto – Milan Radečić

2.     mjesto – Teo Piasevoli

3.     mjesto – Paskval Skelin

 

Najbolji sportaši u 2016. godini:

 

1. mjesto – Roko Badžim

2. mjesto – Marko Smolić

3.mjesto – Hrvoje Slavica

 

Najbolje sportašice u 2016. godini:

 

1. mjesto Lucija Jurković Periša

2.     mjesto Radmila Maksimović

3.     mjesto Karmela Makelja