Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportašicama Grada Šibenika u 2017. godini

26.01.2018

Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportašicama Grada Šibenika u 2017. godini

Svečanost proglašenja najuspješnijih sportaša za rezultate ostvarene u 2017.-oj godini održana je danas u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku.  Na manifestaciji proglašenja najboljih sportaša u organizaciji Zajednice sportova Grada Šibenika, uvodno su se obratili predsjednik Zajednice sportova Grada Šibenika Joško Jurić, gradonačelnik Željko Burić, župan Goran Pauk i šibenski biskup  msgr. Tomislav Rogić te uputili čestitke nagrađenima.

 

„Vaš uspjeh je rezultat velikog truda i odricanja i danas zaista možete biti ponosni na svoja ostvarenja. Zadnjih dana smo svjedoci kako je sport tema koja ujedini cijelu naciju i želim vam blistav sportski  put, bez obzira bavili se sportom profesionalno ili rekreativno“', rekao je gradonačelnik Željko Burić, dodajući da Grad kontinuirano nastoji iznalaziti dodatna sredstva za funkcioniranje sporta i obnavljanje sportske infrastrukture, koja je bitna motivacija mladim ljudima.


Nagrada najboljeg sportaša u prošloj godini po prvi put dodijeljena je dvojici sportaša, Frani Filipu Garmi i Luki Gojanović Rakić iz Veslačkog kluba  „KRKA“, dok je najboljom sportašicom proglašena Karmela Makelja iz Kicboxing kluba „Dalmatino“.

 

U kategoriji najbolje muške ekipe prvo mjesto osvojio je Građanski košarkaški klub „ŠIBENIK“, dok je u kategoriji najboljeg ženskog sastava nagradu odnio Plivački klub Šibenik.


Milan Radečić, trener veslačkog kluba Krka proglašen je najboljim trenerom u 2017. godini.

 

Nagrade za iznimna sportska dostignuća u kategoriji osoba s invaliditetom dodijeljene su Marku  Skelinu iz Plivačkog kluba osoba s invaliditetom „RIBA“ i Toniu Vranjiću iz Hrvačkog kluba „ŠIBENIK.


U kategoriji zaslužnih sportskih djelatnika nagrađenu su: Tomislav Copić, Ivo Šupe i Ivan Mikelić, dok je nagrada za najboljeg sportskog novinara po izboru klubova dodijeljena Davoru Trutinu. Nagrada za dugogodišnju suradnju i pokroviteljstvo dodijeljena je O.K.K. Dražen Petrović.

 

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu dodijeljena je Dinu Belakušiću.

 

Posthumna nagrada za rad u sportu dodijeljena je Ivi Despotu Veslački klub „KRKA

 

Nagrade za međunarodno dostignuće šibenskih sportaša dodijeljena je zlatnom izborniku Hrvatske vaterpolo reprezentacije Ivici Tucku.

 

Nagrade zaslužnim sportašima  dodijeli su i predsjednik Gradskog vijeća Grada Šibenika Dragan Zlatović, zamjenici gradonačelnika Danijel Mileta i Paško Rakić, pročelnica za društvene djelatnosti Grada Šibenika Mirjana Žurić, Dražen Crnogaća iz Zajednice sportova Grada Šibenika te zamjenica župana Darija Puljić.

 

I ove godine dodijeljene su nagrade perspektivnim mladim sportašima i to:

 

HNK ŠIBENIK

Toma Mileta

Ante Jelić

Ivan Mučić

 

NOGOMETNI KLUB MIHOVIL

Joško Erak

Josip Zmijanović

Bepo Bulat

 

MNK CRNICA

Marin Kozić

Roko Budimir

Fortunato Šunjara

 

ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK

Franka Ćuklin

Loreta Škember

Petra Dragović

 

OKK DRAŽEN PETROVIĆ

Zvonimir Ivišić

Tomislav Ivišić

 

ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK 91

Aneta Vranjeka

Antun Silov

Ante Kulušić

 

ŽENSKI OBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK

Barbara Trlaja

Marta Šantić

Gabrijela Mijić

 

RUKOMETNI KLUB ADRIATIC

Fabio Slavica

Roko Juras

Bruno Čović

 

RUKOMETNI KLUB ŠIBENIK 2015

Grgur Zlatoper

Ante Bego

Ante Grgas Poparić

 

VATERPOLSKI KLUB SOLARIS

Marko Stančić

Luka Bralić

Jure Desnica

 

ŽENSKI VATERPOLSKI KLUB VIKTORIA

Matija Bumbak

Karmen Ćaleta-Car

Andrea Marić

 

PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK

Toni Slavica

Ana-Marija Vukičević

 

PLIVAČKI KLUB MORE

Ana Marić

Marta Miljanić

Lara Živković

Iva Marita Bračić

 

VESLAČKI KLUB KRKA

Matej Krnić

Stipe Mandušić

Sara Slugan

 

JEDRILIČARSKI KLUB VAL

Petar Stojanić

Antun Zajc

Marko Dabro

 

GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA

Sara Malenica

Nika Bujas

Dora Jurčević

 

GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET

Roko Zorić

Antea Mileta

Lucija Vlahov

 

KARATE KLUB ŠIBENIK

Bruna Baranić

Mirta Lemac

Tamara Kaleb

 

HRVAČKI KLUB ŠIBENIK

Luce Blažić

Marko Stamenković

Marina Kalik

 

TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC

August Lambaša

Lana Lokas

 

STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK

Franka Mikšić

Vito Helez

Gabrijel Katić

Luka Borak

 

CINA RACING KART

Nino Škugor 

Gabrijel Knežević

 

JUDO KLUB ŠIBENIK

Filip Knez

 

Popis svih nagrađenih: 

 

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu:

DINO BELAKUŠIĆ

 

Nagrada za izniman doprinos u razvoju sporta za sportaše s invaliditetom:

MARKO SKELIN

 TONI VRANJIĆ

 

Nagrade dugogodišnjim zaslužnim sportskim djelatnicima:

IVO ŠUPE

TOMISLAV COPIĆ

IVAN MIKELIĆ

 

Nagrada za dugogodišnju suradnju i pokroviteljstvo:

O.K.K. DRAŽEN PETROVIĆ

 

Nagrada za najboljeg sportskog novinara po izboru klubova:

DAVOR TRUTIN

 

Posthumna nagrada za rad u sportu:

IVO DESPOT

 

Nagrade za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša:

IVICA TUCAK

 

Nagrada za najbolji ženski sastav u 2017. godini:

 

1. mjesto - Plivački klub Šibenik

2.mjesto –Ženski košarkaški klub Šibenik

3. mjesto – Ženski vaterpolski klub Viktorija

 

 

Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2017. godini:

1. mjesto – Građanski košarkaški klub Šibenik

2. mjesto – Veslački klub Krka

3. mjesto – Malonogometni klub Crnica

 

Nagrada za najbolje trenere:

1.     mjesto – Milan Radečić

2.     mjesto – Vladimir Anzulović

3.     mjesto – Robertino Jelovčić

 

Najbolji sportaši u 2017. godini:

 

1. mjesto – Frane Filip Garma i Luka Gojanović Rakić

2. mjesto – Ignacije Valečić

3.mjesto – Roko Copić

 

Najbolje sportašice u 2017. godini:

 

1. mjesto – Karmela Makelja

2.     mjesto Radmila Maksimović

3.     mjesto – Klaudija Periša