Zatvori sitemap
SLUŽBENE STRANICE
GRADA ŠIBENIKA

Dogradonačelnik Vidović primio zlatnu hrvatsku kadetkinju Luciju Jurković Perišu

Zamjenik gradonačelnika Grada Šibenika Franko Vidović primio je plivačicu Plivačkog kluba Šibenik Luciju Jurković Perišu, te joj tom prigodom čestitao na zlatnoj medalji koju je osvojila na kadetskom prvenstvu Hrvatske u disciplini 200m prsno. Također joj je poželio još mnogo sportskih i životnih uspjeha, kojih će sudeći po Lucijinim dosadašnjim rezulatatima, biti napretek. „Promicanje imena svoga grada kroz sport i uopće bavljenje sportom nešto je najljepše za svakog mladog čovjeka, a posebno kada je taj rad i nagrađen kao što je u tvom slučaju“, poručio je dogradonačelnik Luciji te joj darovao knjigu „U pohvalu od Grada Šibenika“. Lucija je svoju jubilarnu 100. i ujedno i najvrijedniju medalju, osvojila prošlog vikenda u Dubrovniku, gdje je disciplinu 200m prsno isplivala u vremenu 2:53,60, što je u ovom trenutku 9 seniorsko vrijeme RH isplivano u ovoj godini. Na istom natjecanju, Lucija je osvojila i brončanu medalju na 100m prsno. Predsjednik Plivačkog kluba Šibenik Ivo Milin, napomenuo je kako je Lucija osvojila zlatnu medalju u konkurenciji 1996. godišta, dakle u kategoriji plivačica starijih godinu dana, te kako ne sumnja da će svoj uspjeh ponoviti i dogodine. Lucija je u školu plivanja upisana u prosincu 2004. , a prošle godine je proglašena perspektivnom sportašicom Grada Šibenika. S Lucijom je na primanju bila još jedna darovita plivačica istoga kluba Narda Stipanović, koja je na značajnijim natjecanjima osvojila ukupno 12 medalja, te je na kadetskom prvenstvu u Dubrovniku zauzela 7. mjesto u disciplini 100m leptir. I Narda je 2008.g. proglašena perspektivnom sportašicom Grada Šibenika.

Objavljeno: 15.07.2009, 14:11h