Gradonačelnica Grada Šibenika Neda Klarić uručila je pehare i medalje sudionicima završnog nogometnog turnira što se u sklopu sportskih igara mladih održavo na igralištu na Meterizama. Obraćajući se nazočnima, gradonačelnica je pozvala mlade da se bave sportom, koji donosi zdravo odrastanje i zdravi duh u zdravome tijelu. „Šibenik je uvijek bio rasadnik sportaša i vjerujem da i među vama ima neki novi Dražen ili Perica. Drago mi je da se ova nogometna završnica održava na Meterizama, najmlađem šibenskom naselju u kojem ima mnogo djece.“, naglasila je gradonačelnica.
U Šibensko-kninskoj županiji održavaju se natjecanja u deset sportova, u kojima sudjeluje oko 1400 djece. Natjecanja se održavaju na različitim lokacijama, ovisno o sportu; na Jadriji se održava odbojka na pijesku, u Zatonu stolni tenis, tenis na teniskim terenima na Šubićevcu, graničari, badminton i odbojka u OŠ Jurja Dalmatinca...
O SPORTSKIM IGRAMA MLADIH
Sportske igre mladih su zamišljene kao sportsko druženje djece osnovnih i srednjih škola koja tijekom školskih praznika, odnosno ljetnih mjeseci mogu besplatno sudjelovati u natjecanjima u deset sportova. Održavaju se već 12 godina za redom. Prve Sportske igre mladih organizirane su 1996. godine u Splitu, s ciljem da omoguće svim osnovcima i srednjoškolcima sudjelovanje u organiziranim sportskim natjecanjima i drugim besplatnim aktivnostima tijekom ljeta, kada imaju slobodnog vremena. Ova ideja je rasla i postala jedna od najvećih amaterskih sportskih događaja u ovom dijelu Europe. Organizirale su se pod pokroviteljstvom Međunarodnog olimpijskog komiteta i Svjetske nogometne federacije, te počasnim pokroviteljstvom predsjednika RH, predsjednika Vlade RH te predsjednika Hrvatskog Sabora. Gospodin Dave Richards predsjednik Premier Lige počasni je predsjednik Bistra Sportskih igara mladih. Veleposlanici Igara su Niko i Zlatko Kranjčar, dopredsjednici Goran Ivanišević i Slaven Bilić. Igre također podupiru mnogi naši poznati sportaši poput Blanke Vlašić, Duje Draganje, Siniše i Nikše Skelina, Marija Ančića i mnogih drugih. 2004. godine počela se razvijati ideja o internacionalizaciji Igara, veliku potporu u ostvarenju tog cilja pružili su nam povjerenik za proširenje Europske Unije gospodin Olli Rehn te gospodin Erhard Busek, specijalni koordinator za Pakt o stabilnosti jugoistočne Europe. Djeci i mladima u svim županijama širom Hrvatske pruža se mogućnost besplatnog sudjelovanja na natjecanjima, a najuspješnijim pojedincima i ekipama osigurano je besplatno mini ljetovanje u svojstvu sudionika završnice u Splitu. Druženje, sport i rekreacija pokazali su se kao najdjelotvornija alternativa svim mogućim negativnim činiocima današnjice. Stoga je program manifestacije dugoročno vezan uz promotivno-edukativnu akciju „Živimo život bez droge, jer droga oduzima život“, uz potporu Ureda vlade RH za suzbijanje zlouporabe opojnih droga. Bistra Sportske igre mladih 2008. će tijekom cijelog ljeta kroz druženje i natjecanja u deset sportova okupiti oko četrdeset tisuća djece osnovnoškolske dobi i srednjoškolske mladeži iz cijele Hrvatske. Osnovci i srednjoškolci, samostalno mogu okupiti ekipe i nastupiti u sportovima kao što su mali nogomet, ulična košarka, rukomet i odbojka. Mogu se natjecati i pojedinačno ili u parovima u tenisu, stolnom tenisu, odbojci na pijesku, badmintonu i šahu.
Objavljeno: 05.07.2008, 11:52h