Predsjednik Uprave FINE Mato Regvar odgovorio je gradonačelniku dr. Anti Županoviću na dopis upućen 4. prosinca 2009. a u kojem gradonačelnik oštro protestira zbog gašenja Gotovinskog centra FINE u Šibeniku. U svom odgovoru g. Regvar navodi kako su kalkulacije pokazale da će novoosnovano društvo FINA gotovinski servisi d.o.o. polučiti bolje rezultate budu li poslovi s gotovim novcem, koje je do sada obavljala Podružnica Šibenik, bili organizirani iz Splita i Zadra. „Razlozi ovakve odluke su u nekoliko navrata jasno iskomunicirani s rukovodstvom i zaposlenicima Podružnice Šibenik, te je rečeno da poslovi obrade
pologa ubačenih u dnevno-noćni trezor (DNT) ostaju u Podružnici Šibenik. Radnici koji su do sada obavljali te poslove ostaju u Podružnici Šibenik dok će svi licencirani radnici za poslove distribucije biti preraspodjeljeni u poslovne jedinice Split i Zadar.“, stoji u odgovoru g. Regvara. Također u pismu stoji kako će biti formiran optimalan broj poslovnih jedinica društva na 11 lokacija. Prema saznanjima s kojima gradonačelnik raspolaže riječ je o Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku, Puli, Varaždinu, Zadru, Dubrovniku, Bjelovaru, Gospiću i Slavonskom Brodu. Nezadovoljan sadržajem odgovora, gradonačelnik je danas ponovo uputio pismo gospodinu Regvaru u kojem stoji (tekst pisma navodimou cijelosti)
Poštovani gospodine Regvar,
zahvaljujem Vam na odgovoru na moje pismo od 4. prosinca 2009., no moram odmah kazati kako nisam zadovoljan s Vašim obrazloženjima u vezi s gašenjem Gotovinskog centra i najave o mogućem gašenju Komercijalno-gotovinskog centra u poslovnici FINE Šibenik. Naime, u komunikaciji s gospodarstvenicima i predstavnicima banaka koje posluju u Šibeniku (a kojih je znatno više nego u nekim centrima u kojima su gotovinski centri i dalje u funkciji i ne planira se njihovo gašenje), informiran sam o poteškoćama s kojima se susreću sada kada su FINA i HNB zatvorili šibenski Gotovinski centar. Moram spomenuti kako su među klijentima šibenske FINE 10 banaka, preko 50 bankomata, sportske kladionice, lutrije, ali i HEP, INA sa svim benzinskim postajama, Hrvatske pošte, te još uvijek ne mogu prihvatiti Vaše argumente u donošenju navedene odluke. Pored toga, Šibenik je turistički grad i sigurno je da će se još i više razvijati u tom pravcu; s velikim hotelskim resortom Solaris, s dva nacionalna parka, s najviše marina na Jadranu, te Vam ne moram posebno obrazlagati kolike su potrebe ovog područja tijekom turističke sezone upravo za uslugama FINE. Za spomenuti je i niz projekata s čijom se realizacijom upravo kreće; navest ću samo najveće, kao što su izgradnja marine za megajahte s trusitičkim kompleksom na Kulinama, razvoj Gospodarske zone Podi gdje je u tijeku gradnja 20-ak proizvodnih pogona, izgradnja kaznionice na Podima za područje Dalmacije a koju sufinanciraju Vlada RH i Razvojna banka Vijeća Europe.... Moram također iskazati nezadovoljstvo činjenicom što je kninska podružnica FINE pod izravnom ingerencijom poslovne jedinice Split, a ne poslovnice Šibenik, kao što su policijske postaje, HZZO, HZMO, Porezna uprava Knina pod ingerencijom šibenskih ispostava. Nažalost i ta činjenica odaje odnos prema Šibeniku koji je za nas neprihvatljiv. Šibenska FINA ima uvjete za obavljanje poslova koji su joj oduzeti i koji joj se, kako čujem, tek trebaju oduzeti i preraspodijeliti na susjedne poslovne jedinice; ima i obučene i kvalificirane ljude, a ono što je navažnije- ima razloga i dovoljno argumenata da gotovinske i komercijalno-gotovinske poslove trajno zadrži pod svojom upravom, a uskoro da ih i razvija i povećava. Zbog svega navedenog, ovim putem tražim sastanak s Vama, te Vas pozivam u Šibenik gdje bismo još jednom porazgovarali o ovoj, za nas Šibenčane, iznimno važnoj problematici.
Objavljeno: 16.12.2009, 14:10h