Zatvori sitemap
SLUŽBENE STRANICE
GRADA ŠIBENIKA

Gradonačelnik Željko Burić posjetio uspješne plivače i plivačice iz PK Šibenik

Gradonačelnik Željko Burić i zamjenik gradonačelnika Paško Rakić obišli su danas vanjski bazen na Crnici gdje su se susreli s članovima Plivačkog kluba Šibenik, a koji su na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu osvojili nekoliko medalja te ostvarili izvrstan rezultat.

Robert Vukičević, Marija Kardum, Toni Slavica, Luka Popović i Josip Bepo Srzić nastupili su u nekoliko kategorija i osvojili ukupno 24 pojedinačnih odličja.  U Šibenik su se vratili i sa štafetnom medaljom koju su osvojili u sastavu: Luka Popović, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić te Mauro Galić.

„Iskrene čestitke svima na osvojenim medaljama. Naš grad oduvijek je bio rasadnik sportskih talenata, a sjajni rezultati tradicija su Plivačkog kluba Šibenik.  Vaš uspjeh ujedno je i poruka djeci i mladima koliko je lijepo baviti se sportom, ali ništa ne dolazi bez marljivog rada i požrtvovnosti. Grad Šibenik nastavit će poticati sport kroz rad brojnih sportskih udruga i klubova, ali i kontinuiranog ulaganja u sportsku infrastrukturu.“, kazao je gradonačelnik Željko Burić te Plivačkom klubu uručio simboličnu novčanu nagradu.

Gradonačelniku se u ime mladih, perspektivnih plivača zahvalio trener Dino Tepić.

„Drago nam je što ste prepoznali naš rezultat. Nakon dvomjesečne pauze, odmah smo krenuli s treninzima i uspjeli smo se pripremiti za ovo natjecanje, usprkos situaciji s koronavirusom, a rezultati govore sami za sebe. Zadovoljni smo jer smo zadržali kontinuitet osvajanja odličja na državnim natjecanjima.“,  kazao je Tepić.

Rezultati, Prvenstvo Hrvatske, Zagreb 7., 8., i 9. kolovoza:

Robert Vukičević:

Seniori: 2x zlato, 1x srebro,1x bronca

Juniori:  2x zlato, 1x srebro, 2x bronca

Najuspješniji u disciplinama 50 i 200 leptir gdje je osvajao apsolutno (seniorsko) zlato.

Marija Kardum:

Seniori: 2x srebro, 2x bronca

Juniori: 3x zlato, 1x srebro

Najuspješnija u mješovitim disciplinama, 200 i 400 mješovito gdje je osvajala naslov prvaka u juniorkama i viceprvaka u apsolutnoj (seniorskoj) konkurenciji.

Toni Slavica:

Seniori: 1x bronca

Mlađi juniori: 2x zlato

Također najuspješniji u disciplinama 200 i 400 mješovito gdje je osvajao naslove u mlađe juniorskoj konkurenciji.

Luka Popović:

Kadeti: 1x srebro, 1x bronca

U disciplini 200 mješovito osvojio naslov viceprvaka u kadetskoj konkurenciji, u disciplini 400 mješovito osvojio broncu.

Josip Bepo Srzić:

Kadeti: 2x bronca

Osvajao medalje u kadetskoj konkurenciji kao ulazni kadet u disciplinama 100 i 200 prsno.

Kadetska štafeta:

4x 100 mješovito 1x bronca. Plivali u sastavu: Luka Popović, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić i Mauro Galić.

Nakon 4. mjesta u istoj štafeti na zimskom Prvenstvu Hrvatske ovaj put su uspjeli izborit pobjedničko postolje.

Objavljeno: 18.08.2020, 11:39h