Grad Šibenik bio je domaćin i organizator transnacionalnog sastanka održanog u sklopu projekta „Reflexions on Local Resilience and Reactions to COVID-19 impact on Youth - (RE- ACT)“. Sastanak pod nazivom „Peer to peer event of municipal officials/youth population on solutions to better shape cities responses“, okupio je partnere iz 7 država: Španjolska, Nizozemska, Cipra, Latvije, Italije, Rumunjske i Njemačke.
Projekt RE-ACT nastoji potaknuti refleksiju (razmišljanja) o glavnim utjecajima koje je virus COVID 19 imao na život u gradovima, poglavito na mlađe generacije, osobito u pogledu zdravlja i mentalne dobrobiti. Kroz projekt će javni službenici i mladi iz 8 država u Europi razmjenjivati iskustva o otpornosti i restrukturiranju društva, s fokusom na građane i međusobnu jednakost.
Sastanak projektnih partnera u Šibeniku održan tijekom 25. i 26. svibnja bio je usmjeren na predlaganje rješenja za bolje oblikovanje politika u području mentalnog zdravlja mladih, a svoje prijedloge partneri su prezentirali na Veleučilištu u Šibeniku, a na njihovim predavanjima sudjelovali su studenti Velueučilišta te kroz participativan pristup iznijeli svoja mišljenja i iskustva. Posjetili su također i tvrđavu sv. Mihovila te im je organiziranom studijskom obilasku predstavljena povijest i kulturna baština grada Šibenika.
Posljednjeg dana posjetili su Centar za nove tehnologije i poduzetništvo Trokut gdje im je uz stručno predavanje predstavljen rad Centra kao i NEET akademija koja je odličan primjer razvijanja poduzetništva i pomoći mladima. Zapošljavanje je ključan segment za mentalno zdravlje mladih. Pruža im financijsku stabilnost, osjećaj svrhe i prilike za osobni rast.
Radi se o projektu Europske komisije, a provedba projekta počela je 01. travnja 2022. godine a završava 30. ožujka 2024. godine. Iznos dodijeljenih bespovratnih sredstava za Grad Šibenik je 15.492,00 €.
Objavljeno: 26.05.2023, 16:24h