Festivalski razgovori pretposljednjeg dana festivala započeli su prezentacijom dviju radionica koje su završile s radom. Riječ je o radionici 'Herbarij – tajne najljepšeg vrta' koja se održavala u samostanskom vrtu sv. Lovre. Radionicu su vodile Lidija Komes, novinarka i urednica na HRT – u i grafička dizajnerica iz Šibenika Žana Škarica. Djeca su u foajeu kazališta izložila crteže biljaka koje rastu u vrtu sv. Lovre i naučila nas ponešto o ljekovitim svojstvima bilja mediteranskog podneblja. Dragocjeno znanje stekli su od Ivne Bućan, istaknute kaštelanske i hrvatske ekologinje, koja je veliki dio svog radnog vijeka posvetila edukaciji djece o botanici i poznavanju i čuvanju svog okoliša.
Potom su se predstavila djeca iz radionice 'CD prostorna instalacija', koja su s voditeljem Antoniom Šunjergom oslikavala stare cd – ove i potom ih složila u instalaciju koju možete vidjeti na trgu ispred zgrade Županije. Ova radionica je nastala u suradnji s organizatorima glazbenog festivala 'Terraneo'. Suradnja dvaju festivala nastala je iz želje da se lokalna zajednica što više uključi u djelatnosti 'Teranea' i da ova radionica, kao i sam festival, obuhvati i glazbu i ekologiju.
Na repertoaru u kazalištu našla se još jedna lutkarska izvedba. U goste festivalu došli su Riječani iz 'Gradskog kazališta lutaka'. Predstava 'Izgubljena priča: Ivica i Marica' redatelja Serđa Badurine donosi nam poznatu bajku ispričanu na jednostavan, reducirani način. Pokazalo se da su lutke, glumci kao animatori i publika dovoljni da se uspješno izvede predstava i dopre do gledatelja. Publika je aktivno sudjelovala u igri odgovarajući na postavljena pitanja i pronalazeći na taj način 'izgubljenu priču' zajedno s glumcima. Tehnika igranja s lutkama nije bila skrivena i djeca su mogla vidjeti na koji način animatori stvaraju iluziju lutkarstva, što nije umanjilo čaroliju jer je, za djecu, upoznavanje s tehnikama kazališne izvedbe samo po sebi čarolija.
Objavljeno: 06.07.2012, 14:15h