Gradonačelnik podsjeća na 62 000 noćenja koja su zabilježena zadnje sezone na Obonjanu dok je bio u funkciji, pa zaključuje kako bi taj trend iz godine u godinu rastao i u ovoj rekordnoj sigurno Šibeniku donio znatno veće turističke brojke.
Ipak, gradonačelnik naglašava kako je šteta, koju je prouzročio ugovor, već sada znatna, jer je Grad Šibenik u ovoj priči trpi štetu od preko 30 milijuna kuna, kako po osnovi kredita, tako i zbog troškova koji su nastali u zadnje tri godine. Zbog toga smatra da, bez obzira na novu okolnost stečaja, priča po osnovi odgovornosti za druge štete nastale vezano uz ugovor ne prestaju, te još jednom poziva sve relevantne institucije da odrade svoj posao i utvrde odgovornost onih koji su Grad iObonjan doveli u ovaj položaj.
„Ovo je još jedna potvrda onoga što sam sumnjao od samog početka, a to je da od projekta nema ništa. Stečaj ne treba uvijek gledati u negativnom kontekstu; jer stečaj daje mogućnost u konkretnom slučaju i pokretanja aktivnosti, pa se nadam da je ovo novi početak Obonjana.“, kazao je gradonačelnik.
Da podsjetimo, prema Ugovoru potpisanom u ožujku 2008.g. s Gradom Šibenikom, za prethodne gradske vlasti, na otoku Obonjanu bila je predviđena izgradnja hotela i turističkih vila ukupnog kapaciteta 3000 postelja te marina s 200 vezova. Obonjan Rivijera bio je predstavljen kao greenfield turistički projekt vrijedan 150 milijuna eura, no ugovor se nikada nije niti počeo ostvarivati, a aktualna gradska vlast tvrdila je i tvrdi i danas da je riječ o ugovoru štetnom po Grad Šibenik.
Naime, zbog sumnje u namjerno sklapanje štetnog ugovora za Grad Šibenik, šibenski gradonačelnik Ante Županović još je u rujnu 2009. poslao čitavu dokumentaciju vezanu uz taj ugovor Županijskome državnom odvjetništvu i USKOK-u. Gradonačelnik je naglašavao kako Ugovor o projektu Obonjan Rivijera štiti samo interese privatnog investitora, posebno ističući podatak o o 1.830.000 Eura uplaćenih Sinergijskim solucijama, konzultantskoj tvrtki.
Objavljeno: 11.10.2011, 15:07h